Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 15:56

Austin uistil Zelenského, že USA bude Ukrajinu podporovať dlhodobo

Spojené štáty sú vôbec najväčším dodávateľom vojenskej pomoci pre Kyjev. Dosiaľ na ňu vyčlenili takmer 44 miliárd dolárov a opakovane prisľúbili pomáhať „tak dlho, ako to bude potrebné“.

Americký minister obrany Lloyd Austin uistil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o dlhodobej podpore Washingtonu pre Kyjev. „Spojené štáty sú s vami, zostaneme s vami dlhodobo,“ povedal ukrajinskému prezidentovi v Kyjeve. Podľa jeho slov budú USA so svojimi spojencami a partnermi naďalej podporovať potreby Ukrajiny na bojisku.

Zelenskyj označil návštevu šéfa amerického rezortu obrany na Ukrajine za veľmi dôležitý signál. „Spoliehame sa na vašu podporu,“ uviedol. Zároveň poďakoval Kongresu USA a Američanom za podporu.

Austin sa má na Ukrajine stretnúť aj s ukrajinským ministrom obrany Rustemom Umerovom a vrchným veliteľom ukrajinskej armády generálom Valerijom Zalužným.

Spojené štáty sú vôbec najväčším dodávateľom vojenskej pomoci pre Kyjev. Dosiaľ na ňu vyčlenili takmer 44 miliárd dolárov a opakovane prisľúbili pomáhať „tak dlho, ako to bude potrebné“.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 16 minútami

Poslanci otvorili mimoriadnu schôdzu o zistenach NKÚ v súvislosti s výstavou Expo Dubaj. Koalícia chce cez uznesenie vyzvať bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby zaplatil peniaze, ktoré sa počas výstavy použili nehospodárne. KDH aj PS sa schôdze odmietli zúčastniť, pretože ide podľa nich o „divadlo vládnej koalície" a pochybnosťami sa majú zaoberať orgány, ktoré sú na to určené.

pred 50 minútami

HDP sa v treťom štvrťroku 2023 medziročne zvýšil o 1,1 percenta. Objem HDP v bežných cenách bol medziročne vyšší o 11 percent a dosiahol 32,2 miliardy eur. V medzikvartálnom porovnaní po sezónnej úprave bol HDP reálne vyšší o 0,2 percenta. (šúsr, tasr)

pred hodinou

„Prekvapilo ma, že aj v Bratislave sú plné kostoly. Slovenský katolicizmus je vo viacerých veciach podobný poľskému katolicizmu z čias môjho detstva. Ten poľský prechádza rýchlejším vývojom,“ vraví v rozhovore poľský veľvyslanec na Slovensku Maciej Ruczaj. Hovorí, že obe krajiny spája, že počas komunizmu prešli až brutálnou modernizáciou, v Poľsku vníma ešte väčšiu odcudzenosť od svojich miestnych koreňov než na Slovensku.

pred hodinou

Na lavičke daviscupového tímu tenistov bude pokračovať Tibor Tóth, kapitánom ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej bude aj naďalej Matej Lipták. Kapitánov reprezentačných tímov pre rok 2024 schválil Výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.