Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 13:08

Do Egypta previezli 29 bábätiek evakuovaných z nemocnice Šifá v Gaze

Do Egypta previezli 29 bábätiek evakuovaných z nemocnice Šifá v Gaze

Foto: TASR/AP

Svetová zdravotnícka organizácia opísala toto nemocničné zariadenie ako „zónu smrti“. Deti evaukovali v priebehu nedele, niektoré z nich sú údajne v kritickom stave.

Dvadsaťdeväť predčasne narodených detí evakuovaných z najväčšej nemocnice Šifá v Gaze dorazilo do Egypta, informuje TASR podľa agentúry AFP.

Nemocnica Šifá sa stala stredobodom bojov medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. Deti boli zo spomenutej nemocnice evakuované v priebehu nedele.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHP) opísala toto zariadenie ako „zónu smrti“. Izrael sa usiluje zničiť základne Hamasu, ktoré sa podľa židovského štátu nachádzajú v podzemí pod nemocnicou.

Prvotné informácie hovorili o dovedna 31 evakuovaných predčasne narodených deťoch z nemocnice Šifá; podľa AFP nebolo bezprostredne jasné, prečo ich do Egypta prišlo len 29.

Podľa agentúry DPA zomreli dve z detí ešte pred začatím evakuácie. Podľa vyjadrení lekárov z Gazy bojuje každé z evakuovaných detí so závažnými infekciami v dôsledku nedostatku liekov; niektoré z nich sú údajne v kritickom stave.

Ani jedno z detí nesprevádzal rodinný príslušník, keďže palestínske ministerstvo zdravotníctva nedokázalo nájsť ich blízkych príbuzných, dodáva WHO.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.