Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. november 2023, 12:10

Firma FTE automotive dostane štátny stimul 17,5 milióna eur

Spoločnosť plánuje v Malom Šariši v okres Prešov preinvestovať viac ako 35 miliónov eur na diverzifikáciu súčasnej produkcie. Do roku 2030 by mala vytvoriť 365 nových pracovných miest.

Spoločnosť FTE automotive Slovakia dostane štátny investičný stimul vo výške cez 17,5 milióna eur formou úľavy na dani z príjmov. Firma plánuje v Malom Šariši v okres Prešov preinvestovať viac ako 35 miliónov eur na diverzifikáciu súčasnej produkcie. Do roku 2030 by mala vytvoriť 365 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý schválila vláda.

„Cieľom investičného zámeru je diverzifikácia existujúcej produkcie prijímateľa spustením výroby dvoch úplne odlišných komponentov od doteraz vyrábaných. Pôjde o výrobu vzduchotechnických a tepelnoizolačných riešení (tepelné vetranie a klimatizácia – HVAC) a vysokonapäťových modulov chladiacej kvapaliny (HVCH),“ uviedlo MH v predkladacom návrhu. Dosiahnutie plnej plánovanej kapacity má byť v decembri 2028.

Automobilová skupina FTE, ktorá je súčasťou francúzskej skupiny Valeo, sa zameriava na výrobu automobilových dielov pre prevodovky a pohonné jednotky, hydraulických spojok, hydraulických bŕzd a snímačov. Na Slovensku pôsobí skupina od roku 2004. Výroba v rámci slovenského závodu je zameraná najmä na výrobu a generálne opravy hydraulických bŕzd a brzdových systémov. Okrem toho v tejto lokalite prevádzkuje aj centrum výskumu a vývoja.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 07:32

Počasie: Spočiatku prevažne oblačno a miestami sneženie. Postupne menej oblačnosti aj zrážok. Ráno ojedinele poľadovica a snehové jazyky. Denná teplota od -6 až +2 stupňov. Slabý, na západe severozápadný vietor do 30 km/h, popoludní zoslabne. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.