Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. máj 2016

V NHL môžu pribudnúť dva nové tímy

Vedenie zámorskej hokejovej ligy NHL informovalo, že proces prípadného rozšírenia súťaže v sezóne 2017/18 ukončia na júnovom zasadnutí v Las Vegas.

Zástupcovia klubov budú pravdepodobne môcť hlasovať za tri možnosti: súťaž nerozšíri žiaden klub, posunutie expanzie na neskoršie obdobie alebo za prijatie jedného, respektíve dvoch klubov do súťaže.

Zástupca komisára NHL Bill Daly informoval, že je stále možné rozšíriť súťaž v sezóne 2017/18. "To je najskorší termín uskutočnenia expanzie," vyjadril sa Daly. Ak kluby zahlasujú za rozšírenie, tak rozširovací draft bude mať iba tie najnutnejšie pravidlá. Zástupca tiež ozrejmil, že z prípadného draftu budú vylúčení hráči, ktorí odohrali maximálne dva roky medzi profesionálmi. Daly však nešpecifikoval význam "jedného roku v profesionálom hokeji".

Do draftu by boli zapojení aj hráči, ktorí majú v zmluvách klauzulu o zákaze prestupu do iného tímu, ale o špecifikách zatiaľ Daly nezverejnil informácie. Nové tímy by sa v drafte nemuseli držať minimálnej výšky platu, čo je zmena od marcových prehlásení na stretnutí generálnych manažérov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.