Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. november 2023, 19:30

Izraelská armáda objavila teroristický tunel pod nemocnicou Šifá v Gaze

Armáda okrem toho zverejnila aj bezpečnostné zábery, na ktorých vidieť, ako do tejto nemocnice privádzajú unesených rukojemníkov po útokoch Hamasu na južný Izrael zo 7. októbra.

Izraelská armáda (IDF) v nedeľu oznámila, že počas vojenskej operácie odhalila tunel pod nemocnicou Šifá v Gaze. 

"Vojaci IDF odhalili 55-metrový teroristický tunel 10 metrov hlboko pod nemocničným komplexom Šifá," ktorý viedol popod nemocnicu a končil pri výbuchových dverách, uvádza sa vo vyhlásení armády.

Tunel označila za ďalší „dôkaz nad všetky pochybnosti“, že Hamas používal najväčšiu nemocnicu v Pásme Gazy na vojenské účely a využíval ju ako živý štít.

Izraelská armáda zverejnila v nedeľu aj bezpečnostné zábery, na ktorých vidieť, ako do nemocnice Šifá v Gaza privádzajú unesených rukojemníkov po útokoch Hamasu na južný Izrael zo 7. októbra. 

"Tieto zistenia dokazujú, že teroristická organizácia Hamas využívala komplex nemocnice Šifá v deň masakry ako teroristickú infraštruktúru," uviedli vo vyhlásení izraelské vojenské a spravodajské služby.

Armáda tiež informovala, že v bojoch v Pásme Gazy zahynulo päť vojakov, čím sa ich počet od začiatku vojny zvýšil na 64.

Vláda Hamasu v Pásme Gazy v nedeľu uviedla, že počet obetí bojov medzi izraelskými vojakmi a militantmi Hamasu na palestínskom území dosiahol od začiatku vojny 7. októbra 13 000, väčšinou detí a žien. Ďalších 30 000 ľudí bolo zranených.

Ministerstvo zdravotníctva ovládané Hamasom už skôr uviedlo, že nemôže udávať presné počty, keďže intenzívne boje bránia v pátraní po telách.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.