Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. november 2023, 16:31

Orbán po znovuzvolení za predsedu Fideszu

Maďarsko odoláva invázii migrantov, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu

Maďarsko odoláva invázii migrantov, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu

Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: TASR/AP

Bruselský model Európy musí Maďarsko odmietnuť, pretože vedie k chaosu, vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán po znovuzvolení za predsedu vládnej strany Fidesz. Okrem toho povedal, že sa cíti, že je v najlepšom veku.

Viktor Orbán zostáva predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz, rozhodli v sobotu delegáti XXX. zjazdu Fideszu.

Maďarský premiér Orbán účastníkom zjazdu v priestoroch budapeštianskeho výstaviska Hungexpo po potvrdení vo funkcii lídra strany povedal, že sa cíti na túto funkciu, že je v najlepšom veku, a že aj v roku 2025 bude v najlepšom veku a v najlepšom stave.        

Za Orbána, ktorý bol jediným kandidátom na post predsedu Fideszu, odovzdalo hlas 1190 delegátov. Za podpredsedov Fideszu boli zvolení Kinga Gálová, Lajos Kósa, Gábor Kubatov a Szilárd Németh.

Orbán predniesol prejav, v ktorom povedal, že Maďarsko musí odmietnuť Bruselský model Európy.

"Európsky model v Bruseli vedie k chaosu," povedal Orbán s poznámkou, že ak všetko pôjde takto ďalej, tak hrozí "rozklad" Európskej únie.

Únia, ale ani členské štáty dnes podľa maďarského premiéra nerealizujú svoje vlastné rozhodnutia a idú nad rámec pravidiel.

Inzercia

"Európsky model v Bruseli sa stal zastaraným. Tento model vedie k chaosu, pretože stále viac ľudí chce žiť bez práce. Verejný poriadok mizne, zatiaľ čo zadlženie iba rastie," konštatoval Orbán, podľa ktorého treba Úniu zmeniť, a nie ju opustiť.

"Maďarsko sa bráni zo všetkých síl a odoláva. Odolávame invázii migrantov, fatamorgánam vojny, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu," podčiarkol predseda Fideszu.

Maďarský premiér tiež vyhlásil, že budúcnosťou maďarského hospodárstva vidí v zelenej energie, ktorú budú podľa neho dodávať jadrová elektráreň Paks II a čínske baterkárne. „Budeme silní, bohatí a zelení,“ povedal.

V súvislosti s európskymi a komunálnymi voľbami uviedol, že vládny blok strán Fidesz-KDNP musí vyhrať oboje. 

 

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.