Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. november 2023

Kristus Kráľ

Iná reakcia na výrok Štefana Kuffu z pondelka: „[....] za ministerstvo kultúry dávame prísľub, aj takto tu verejne ho dávam, že my budeme tí, ktorí budú iniciovať, aby čo najskôr podľa možnosti bolo a dosiahlo sa to, aby Kristus Kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska [...]“

Kristus je Kráľ spravodlivosti. On je Svetlo, v ktorom niet nijakej tmy. (Je aj kráľom milosrdenstva, áno. Ale odpustiť sa dá len vyznaný hiech.Viď napr. Jn 9,41.)

Korupcia je tma. Každé prekrúcanie práva je tma. Vyhrážanie sa a zastrašovanie je tma...

Zdá sa mi, že táto vláda je podľa jej doterajších činov viac na strane tmy a ukrývania sa v tme, a nie na strane Svetla, Pravdy a Spravodlivosti.

Vládnuci alebo intronizovaný kráľ je ten, kto vládne a koho jeho poddaní poslúchajú. Ak Štefan Kuffa iniciovať, aby Kristus vládol nad Slovenskom, môže svoj vplyv použiť na to, aby súčasní vládni predstavitelia spravodlivsť miesto prekúcania dodržiavali. Ak je to nad jeho sily, tak sa môže zo všetkých síl snažiť o to, aby sme mali čím skôr inú vládu, ktorej pôjde o spravodlivosť.

V tomto držím Štefanovi Kuffovi palce.

Inzercia

Odporúčame

Blog
17. november 1989 stál za to!

17. november 1989 stál za to!

Darmo niekto dnes všetko spochybňuje, kritizuje a podozrieva. November 89, to boli plné námestia, aura radosti, zriedkavé prežívanie jednoty a nadšenie z pádu komunistickej zvole - spomienky, na ktoré sa nedá zabudnúť, aj keby ste chceli.

Blog
Bol to taký trošku poker

Bol to taký trošku poker

Vojna v polícii sa po vymenovaní novej vlády neskončila, ale pokračuje. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok po odvolaní policajného prezidenta Štefana Hamrana zrušil pracovné miesta aj jeho dvom viceprezidentom. V prípade Branka Kišša vydal bratislavský mestský súd minulý štvrtok opatrenie, že sa má Kišš vrátiť na svoje pôvodné pracovné miesto.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.