Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

ČR: Vláda znovu schválila návrh zákona o zákaze fajčenia

Česká vláda opäť schválila zákaz fajčenia v reštauráciách. Dnešný krok nasledoval len niekoľko dní po tom, ako Poslanecká snemovňa zamietla takýto návrh zákona, pretože nezískal podporu vládneho koaličného partnera, strany ANO. Teraz musia samotní majitelia českých barov rozhodnúť, či povolia neobmedzené fajčenie vo svojich podnikoch. Informovala o tom agentúra AP. Väčšina Čechov zákaz podporuje.

Väčšina poslancov zo strany ANO, vedenej ministrom financií Andrejom Babišom, v stredu 25. mája zamietla návrh zákona, čo viedlo k obvineniam zo strany sociálnych demokratov premiéra Bohuslava Sobotku, že ANO poškodzuje vládnucu koalíciu a uprednostňuje tabakovú loby.
      

Babiš reagoval, že to sociálni demokrati zmarili návrh zákona, keď súhlasili s opozičným návrhom povoliť fajčenie v oddelených miestnostiach. Poslancom ANO prekážala takáto možnosť.
      

Nová podoba legislatívy toto nepovoľuje. Kabinet chce, aby platila od januára 2017, dodal český portál Novinky.cz.
      

"Verím, že zákon už v parlamente znovu nezhavaruje a koaliční partneri sa k jeho schváleniu postavia zodpovedne," napísal dnes premiér Sobotka na Twitteri.
      

V novom návrhu je zahrnutý napríklad aj zákaz fajčenia na nekrytých zastávkach verejnej dopravy či v zoo s výnimkou vonkajšieho priestoru vyhradeného na fajčenie. V čajovniach však bude možné fajčiť vodné fajky a v divadlách, kinách či športových halách elektronické cigarety, informoval portál Novinky.cz.

Inzercia

Odporúčame

Mliečny summit sa v Berlíne skočil prísľubom rýchlej pomoci

Mliečny summit sa v Berlíne skočil prísľubom rýchlej pomoci

Nízka výkupná cena mlieka v EÚ existenčne ohrozuje jeho producentov. Nemecký spolkový minister pôdohospodárstva Christian Schmidt podľa DPA a televíznej spravodajskej stanice N24 ešte pred dnešným „mliečnym summitom“ v Berlíne oznámil okamžité opatrenia na podporu producentov mlieka. "Pomôžem v daňovej oblasti, pomôžem pri zabezpečení existencie." Minister ich zopakoval aj na stretnutí s predstaviteľmi agrárneho sektora, spracovateľov mlieka a obchodných sietí. Spolková vláda vyčlení podľa ministra na investičnú pomoc sektoru "100 + x miliónov eur". Pri riešení krízy však budú musieť splniť svoje úlohy aj spolkové krajiny.

Slovan získal holandského obrancu Burneta

Slovan získal holandského obrancu Burneta

Novou posilou futbalistov Slovana Bratislava sa stal holandský obranca Lorenzo Burnet. Dvadsaťpäťročný zadák naposledy obliekal dres Groningenu. S fortunaligistom podpísal štvorročný kontrakt, informoval oficiálny web "belasých".

Denník Svet kresťanstva