Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

Slovan získal holandského obrancu Burneta

Novou posilou futbalistov Slovana Bratislava sa stal holandský obranca Lorenzo Burnet. Dvadsaťpäťročný zadák naposledy obliekal dres Groningenu. S fortunaligistom podpísal štvorročný kontrakt, informoval oficiálny web "belasých".

"Získavame vynikajúceho a cenného hráča, ktorý v minulej sezóne patril medzi opory zadných radov v holandskom Groningene. Jeho rýchlosť a ťah na bránu je presne to, čo súčasný Slovan potrebuje," uviedol viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. "Burnet je ďalším hráčom do mozaiky, aby sme dokázali produkovať taký herný prejav, ktorý bude baviť fanúšikov a napĺňať víziu klubu. Sledovali sme ho naživo vo viacerých zápasoch a viacerí sme sa zhodli na tom, že bude pre nás vhodnou posilou. S kvalitnými a perspektívnymi hráčmi chceme podpisovať dlhoročné kontrakty a Burnet je po Lesley De Sa ďalším hráčom so 4-ročnou zmluvou."
      

Burnet je odchovancom mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam. V najvyššej holandskej súťaži odohral päť sezón za Groningen, kde pravidelne nastupoval v základnej zostave. Pripísal si aj štarty v mládežníckych reprezentáciách Holandska. Nastupuje na poste ľavého obrancu, v prípade potreby je využiteľný aj na ľavom krídle. V Ajaxe pôsobil od svojich trinástich rokov, v roku 2011 odišiel do Groningenu. Tam odohral celkom 123 stretnutí a zaznamenal v nich päť presných zásahov. Zahral si aj Európsku ligu a v ročníku 2014/2015 sa radoval zo zisku Holandského pohára. Holandsko reprezentoval v mládežníckych výberoch do 17, 19 a 21 rokov.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.