Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

Boje na východe Ukrajiny si vyžiadali ďalšie obete, Kyjev hovorí o eskalácii

Životy troch ukrajinských vojakov a ôsmich zranených si za posledných 24 hodín vyžiadali boje vládnych síl s proruskými separatistami na východe Ukrajiny. Informoval o tom hovorca vládnej protiteroristickej operácie (ATO) Andrij Lysenko.

Lysenko uviedol, že v posledných týždňoch sa situácia na východe Ukrajiny vyostrila. Dodal, že nepriateľ používa ťažké zbrane vrátane raketometov Grad. "Prípadov ostreľovania je menej, ale je intenzívnejšie," uviedol Lysenko. Ak dnešnú situáciu porovnáme s tou pred mesiacom, možno povedať, že ide o eskaláciu konfliktu, potvrdil.
      

Z ostreľovania pozícií svojich jednotiek zo strany vládnych síl dnes ukrajinskú armádu obvinilo aj velenie proruských separatistov. Ako informovala proseparatistická agentúra DAN, vládne jednotky použili ťažké zbrane. DAN tiež uviedla, že pri ostreľovaní došlo k materiálnym škodám na civilných objektoch, poškodené boli aj budovy v areáloch dvoch baní.
      

Konflikt medzi armádou a separatistami, ktorí sú podľa Západu a Kyjeva podporovaní Ruskom, si za vyše dva roky svojho trvania vyžiadal viac ako 9000 obetí na životoch a vyše 1,5 milióna presídlencov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.