Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

Talianska polícia zlikvidovala tábor migrantov, pomoc im poskytla cirkev

Talianska polícia dnes zlikvidovala provizórny stanový tábor, ktorý si migranti bez povolenia úradov postavili na okraji mesta Ventimiglia ležiaceho pri talianskych hraniciach s Francúzskom. Informovala o tom agentúra ANSA.

Zákrok polície nariadil starosta tohto ligúrskeho mesta Enrico Ioculano, pričom ako dôvod uviedol nevhodné sanitárne podmienky a obavy o bezpečnosť obyvateľov mesta.
      

Časť migrantov - skupinu asi 70 ľudí - ubytoval miestny farár Francesco Marcoaldi v budove farského úradu. Dodal, že migranti tam môžu zostať, "kým sa nájde iné riešenie".
      

Biskup Antonio Suetta už v piatok vyzval kňazov svojej diecézy, aby nasledovali Marcoaldiho príklad a "otvorili brány svojich farských úradov".
      

Biskup dodal, že s úradmi provincie Imperia rokuje o vydaní povolenia na vybudovanie stanového tábora na parkovisku v blízkosti seminára v meste Bordighera. Spresnil, že vydanie povolenia zaberie istý čas, preto aj požiadal o pomoc s ubytovaním migrantov ostatné farnosti.
      

Vlani na jeseň pápež František vyzval európske farnosti, aby prijali utečencov. Podľa jeho predstáv by každá farnosť, komunita rehoľníkov, kláštor či svätyňa mali ubytovať jednu rodinu, a to počnúc diecézou v Ríme. Zároveň ukázal, že ide príkladom a ihneď oznámil, že v najbližších dňoch dve vatikánske farnosti prijmú dve utečenecké rodiny. V apríli zasa z gréckeho ostrova Lesbos odviezol do Vatikánu tri rodiny moslimských utečencov.
      

Tieto gestá pápeža a ani jeho výzvy na ubytovanie migrantov však nemajú plnú podporu duchovných a veriacich.

Inzercia

Odporúčame

Kozák určil nomináciu an EURO

Kozák určil nomináciu an EURO

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák v pondelok určil konečnú nomináciu 23 hráčov pre majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. júna - 10. júla).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.