Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2016

Irak: Pri samovraždenom útoku v Bagdade zahynulo najmenej 11 ľudí

Najmenej 11 ľudí zahynulo a ďalších 18 osôb utrpelo dnes zranenia pri samovražednom útoku, ku ktorému došlo v irackej metropole Bagdad, v prevažne šiitmi obývanej štvrti Šaáb. S odvolaním sa na vyjadrenia miestnej polície a zdravotníkov o tom informovala agentúra Reuters.

Príslušník bagdadskej polície uviedol, že samovražedný útočník narazil dnes ráno autom plným výbušnín do kontrolného stanovišťa naďaleko obchodnej zóny. K útoku sa doposiaľ neprihlásila nijaká militantná skupina, podľa agentúry AP však niesol znaky extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).
      

K incidentu došlo práve v deň, keď iracké jednotky na boj s terorizmom (CTS) spustili rozsiahly útok na mesto Fallúdža, ktoré je jednou z bášt IS.

Inzercia

Odporúčame

ÚPN protestuje proti odhaleniu pamätnej tabule prokurátorovi Jánovi Pješčakovi

ÚPN protestuje proti odhaleniu pamätnej tabule prokurátorovi Jánovi Pješčakovi

Ústav pamäti národa (ÚPN) protestuje proti odhaleniu pamätnej tabule bývalému komunistickému prokurátorovi, ministrovi spravodlivosti SSR a neskôr generálnemu prokurátorovi ČSSR Jánovi Pješčakovi 15. mája v jeho rodnej obci Veľký Lipník. Z hľadiska vyrovnávania sa s obdobím neslobody to ústav považuje za rovnako nebezpečné ako pokusy neonacistov ospravedlňovať nacistické zločiny.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.