MediaPub: Na začiatok o tom, čo neukazovať Ficovi

Počas týždňa sa toho vo svete médií udeje na kilá, no nie o všetkom sa dá písať seriózne. Preto sme správnu radu nášho vydavateľa presvedčili, že globálny rozmer masmédií si zaslúži práve uvoľnený prístup.

Začnime najďalej od domova. V Hollywoode sa pred 70 rokmi prvý raz začali naháňať Tom a Jerry. Brutálne snahy o zlikvidovanie protivníka sledovali detské oči po celom svete. Oponenti, ktorí súperovi nič nedarujú, sú inšpiráciou aj dnes. Dúfajme, že nie politikom. Lebo v takom Srbsku...

Náš premiér býva často rozrušený. V tejto súvislosti sa ponúka pre novinárov úprimné varovanie. Nepribližujte sa príliš blízko. Či už to bola naozaj facka, pohladkanie alebo čokoľvek, isté je, že srbský minister infraštruktúry Milutin Mrkonjič to prehnal.

Novinárovi Milanovi Ladjevičovi z bulváru Kurir sa ospravedlnil. Povedal, že na neho vztiahol ruku, pretože bol rozrušený. Minister aj reportér sa dobre poznajú. „Možno mám len zvláštny spôsob komunikovania,“ dostal zo seba politik na stretnutí s novinárom. Spôsob komunikácie môže byť rôzny, no aj naši reportéri by sa mali mať na pozore, najmä teraz pred voľbami, keď bude rozrušených politikov pribúdať.

Poďme k susedom. Novinári z Mladej Fronty sa rozhodli ukázať, ako to u nich vyzerá. Inak povedané, skvelá inštruktáž k Tušerovej knižke Ako sa robia noviny. Na videu nám hlavný editor Tomáš Vocelka vysvetlí, čo znamená červená a zelená na redakčnom semafore.

Treba priznať, že to môže byť sranda, najmä s tým stresom. My na Postoy.sk zmeníme titulku oveľa rýchlejšie. A pritom zostane rovnaká pre Košičanov aj Skaličanov.

Vráťme sa k minulotýždňovej téme o chudých dievčatách. Ideálna téma pre kresťanský web zožala relatívny úspech. Zaslúžila by si pokračovanie. Jedno ponúkame už teraz. Jožo Mak na svojom blogu ukázal, ako sa robí krása. (Upozornenie: len pre silné povahy.)

Z YouTube vytiahol aj video, ktoré, hmm, neprekvapí, ale dušu rozhodne neupokojí.

Na záver klenot z postoyáckej diskusie.

„Napíšte mi že som tu nie vítanýý, máte na to odvahu? Chcete mi zoťať hlavu ako Jánovi Krstiteľovi? To ma ctí.“

Takže milí diskutéri, pozor na hlavu.

Palo Rábara
Foto: Flickr.com

Každý štvrtok na Postoy.sk zľahka o médiách a iných krčmových témach.

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo