Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. máj 2016

Procházka: Budem sa uchádzať o post predsedu strany #Sieť

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda strany #Sieť Radoslav Procházka sa bude na najbližšom sneme strany uchádzať o pozíciu jej predsedu. Zatiaľ nevie o žiadnych protikandidátoch. Vyhlásil to v dnešnej diskusii televízie TA3 V politike.

„Mne končí mandát, pretože mi uplynie funkčné obdobie a v závislosti od toho, ako prípadne budú požiadavky zo strany delegátov snemu na prípadnú úpravu stanov, tak je možno úvaha aj o tom, že aj ďalší členovia vedenia budú obnovovať svoj mandát. Ale ja sa budem uchádzať o mandát predsedu strany,“ povedal Procházka.
      

Zatiaľ nevie o žiadnych ďalších kandidátoch. „Nemám s tým ale najmenší problém, lebo súťaž patrí k životu a u nás to bude vždy súťaž názorov, myšlienok, predstáv o tom, ako ďalej,“ doplnil.
      

Vstup strany #Sieť do vlády je podľa neho v poriadku. „Sme úplne jednotní v tom, že súčasné rozloženie síl v NR SR nemá lepšiu alternatívu pre Slovensko, ako je naozaj tá dnešná,“ skonštatoval.
      

Podľa Procházku programom strany bol konkrétny plán fungujúceho štátu. „Vznikli sme ako strana s cieľom pomôcť regiónom, strednej vrstve, praktickým spôsobom pomôcť rodinám a veľká časť toho plánu, ktorý sme pripravili, je súčasťou spoločných záväzkov celej koalície. V zostave štyroch na seba musíte prevziať záväzky, s ktorými išiel niekto iný do volieb a teraz je to priestor spoločnej zodpovednosti a spoločného úsilia,“ dodal Procházka.
      

Podľa Procházku by mal byť snem Siete v septembri tohto roka.
 

Inzercia

Odporúčame

Slovenská K4 v Račiciach na tisícke na treťom mieste

Slovenská K4 v Račiciach na tisícke na treťom mieste

Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka obsadil v nedeľňajších pretekoch v K4 na 1000 m v rámci Svetového pohára v Račiciach tretie miesto. Zvíťazili Nemci časom 2:54,065, druhé bolo kvarteto Austrálie.