Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. máj 2016

Ukrajina: Pri požiari v domove dôchodcov zahynulo 17 ľudí

Najmenej 17 obetí si vyžiadal požiar, ktorý v noci nadnes vypukol v domove dôchodcov v ukrajinskej obci Litočky neďaleko Kyjeva. Informovala o tom agentúra UNIAN.

Hasičom sa podarilo zachrániť 18 ľudí, z ktorých piati sú s rôznymi stupňami popálenín hospitalizovaní.
      

Podľa predbežných informácií sa v budove v čase požiaru nachádzalo 35 ľudí.
      

Požiar vypukol dnes nad ránom a veľmi rýchlo sa rozšíril na celé jedno poschodie dvojpodlažnej budovy. Hasiči požiar lokalizovali po necelých dvoch hodinách a o ďalšie tri hodiny bol uhasený.
      

Predseda vlády Volodymyr Hrojsman nariadil vytvoriť vyšetrovaciu komisiu, ktorá sa bude zaoberať prešetrovaním okolností požiaru.

Inzercia

Odporúčame

V Česku má príbuzných asi polovica opýtaných Slovákov

V Česku má príbuzných asi polovica opýtaných Slovákov

Slovensko má v rámci vyšehradských krajín najintenzívnejšie vzťahy s Českou republikou a Maďarskom. Za nadštandardné označili Slováci najmä česko-slovenské väzby. Vyplýva to z porovnávacieho výskumu v krajinách V4 robenom minulý rok cez leto na reprezentatívnej vzorke dospelej populácie. Za jednotlivé krajiny odpovedalo minimálne 1000 ľudí.

V Európe rýchlo rastie čierny trh s falšovanými pesticídmi

V Európe rýchlo rastie čierny trh s falšovanými pesticídmi

Odborníci na čierny trh s pesticídmi prirovnávajú situáciu na ňom pred vypuknutím liehovej aféry v Česku. Informuje o tom iDNES. Mafii sa roky darilo počas úplnej nečinnosti úradov posielať do obehu pomerne kvalitný alkohol, ktorý škodil iba štátnej pokladnici. Náhle sa však objavili prví mŕtvi. A celoštátny škandál prepukol.