Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2016

Nebo nad Dubovou dnes zaplnia lietadlá, vrtuľníky i stíhacie lietadlá

Nebo nad obcou Dubová dnes zaplnia vrtuľníky, ultraľahké lietadlá, vírniky i stíhacie lietadlá. Na miestnom letisku sa totiž od 9.00 do 16.00 h bude konať Letecký deň Dubová 2016, na ktorom sa predstaví aj svetoznámy maďarský akrobat Zoltán Veres, vládny špeciál Tupolev TU-154 i stíhačky MIG 29.

Návštevníci leteckého dňa sa môžu tešiť aj na spoločné letové ukážky vírnikov a vrtuľníka BELL 206, prelet lietadla JAK 52, letovú ukážku lietadla Delfín, ktoré sa spoločne predstaví aj s akrobatom Veresom. Špeciálne jednotky ministerstva vnútra priblížia zásah a výsadku. Predstavia sa aj vrtuľníky MI-17 i BELL 429 a skupina Retro Sky Team predvedie simuláciu vzdušných súbojov.
      

"Pripravený je aj bohatý program pre deti. Povoziť sa môžu napríklad na štvorkolkách či obrnenom transportéri. Príde aj historická skupina vojakov, ktorí v dobových uniformách z 2. svetovej vojny budú dopĺňať atmosféru historických vzdušných bojov," priblížila pre TASR Hana Hlubocká z hlavného organizačného tímu.
      

Na leteckom dni nebude chýbať ani statická prezentácia leteckej techniky, letové ukážky motorových rogál či špeciálnych modelov lietadiel. Krásy malokarpatského regiónu môžu návštevníci obdivovať aj z výšky, a to vďaka vyhliadkovým letom.
 

Inzercia

Odporúčame

Dnes sa začína už tretí ročník Dní energie na Slovensku

Dnes sa začína už tretí ročník Dní energie na Slovensku

Aj tohto roku prináša portál Energie pre Vás možnosť spoznať "zelené" technológie, dozvedieť sa viac o lacnejšej a ekologickejšej jazde na zemný plyn (CNG), či úsporách energie cez zatepľovanie bytových domov. TASR o tom informoval analytik portálu energieprevas.sk Jozef Badida.

V Tíme Európa sa predstaví šesť Slovákov, pribudol Gáborík

V Tíme Európa sa predstaví šesť Slovákov, pribudol Gáborík

Šesť slovenských hokejistov sa dostalo do nominácie Tímu Európy na septembrový Svetový pohár v Toronte. Generálny manažér výberu Miroslav Šatan k pätici krajanov Jaroslav Halák (NY Islanders), Zdeno Chára (Boston), Andrej Sekera (Edmonton), Marián Hossa (Chicago), Tomáš Tatar (Detroit) pripísal na súpisku aj Mariána Gáboríka (Los Angeles).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.