Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2016

Dnes sa začína už tretí ročník Dní energie na Slovensku

Aj tohto roku prináša portál Energie pre Vás možnosť spoznať "zelené" technológie, dozvedieť sa viac o lacnejšej a ekologickejšej jazde na zemný plyn (CNG), či úsporách energie cez zatepľovanie bytových domov. TASR o tom informoval analytik portálu energieprevas.sk Jozef Badida.

Tretí ročník podujatia Dni energie na Slovensku (DENS) 2016 odštartuje v sobotu (28. 5.) v bratislavskom obchodnom dome IKEA, aby sa následne 30. mája presunul na Námestie A. Hlinku v Žiline. Verejnosť sa bude môcť bezplatne informovať aj v piatok (3. 6.) na Námestí SNP v Banskej Bystrici, v sobotu (4. 6.) v obchodnom centre RGB Liptov v Liptovskom Mikuláši. Putovné podujatie sa zakončí 17. júna 2016 pred košickým Auparkom, vždy od 10.00 do 17.00 hod.
      

"Naším cieľom je motivovať ľudí k alternatívam, ktoré sú ohľaduplnejšie k našej planéte, ale zároveň dokážu spotrebiteľom znížiť náklady na energie," poznamenal Badida. V Bratislave jednotliví vystavovatelia predstavia solárne systémy, fotovoltické panely, kotly na biomasu/pelety podporované cez žiadaný dotačný program Zelená domácnostiam, autá jazdiace na CNG, ale aj elektromobil a energetické poradenstvo. Zároveň budú diskutovať o výhodách zatepľovania bytových domov. Naprázdno neobídu ani rodiny s deťmi, pre ktoré sú pripravené zaujímavé aktivity.
      

Badida podčiarkol, že prvá výstava projektu Dni energie na Slovensku 2016 v Bratislave sa uskutoční pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka, ako aj primátora Bratislavy Iva Nesrovnala.
      

"Hlavné mesto podporuje podujatie Dni energie už tretí rok. Som rád, že Bratislavčania sa tak môžu dozvedieť o tom, ako energiu šetriť, ako sa dostať k úsporným technológiám a v neposlednom rade aj to, ako chrániť životné prostredie. Také veľké mesto ako Bratislava nemá inú alternatívu, ako využívať úsporné a ekologické zdroje energií. Hoci veľké zmeny sa robia ťažko, som presvedčený, že Bratislava v tomto musí ísť dopredu. Pripravili sme viaceré projekty v rámci balíka Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy, ktoré určite prinesú zmenu do života Bratislavy," dodal v súvislosti s podujatím Nesrovnal.

 

Inzercia

Odporúčame

V Tíme Európa sa predstaví šesť Slovákov, pribudol Gáborík

V Tíme Európa sa predstaví šesť Slovákov, pribudol Gáborík

Šesť slovenských hokejistov sa dostalo do nominácie Tímu Európy na septembrový Svetový pohár v Toronte. Generálny manažér výberu Miroslav Šatan k pätici krajanov Jaroslav Halák (NY Islanders), Zdeno Chára (Boston), Andrej Sekera (Edmonton), Marián Hossa (Chicago), Tomáš Tatar (Detroit) pripísal na súpisku aj Mariána Gáboríka (Los Angeles).

Moskva bude musieť reagovať na protiraketový štít NATO, tvrdí Putin

Moskva bude musieť reagovať na protiraketový štít NATO, tvrdí Putin

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok uviedol, že Moskva bude musieť reagovať na americký protiraketový štít odvetným opatrením. Poľsko a Rumunsko zároveň varoval pred tým, že by sa mohli ocitnúť v hľadáčiku ruských rakiet, keďže sa na ich území sa postupne aktivuje systém protiraketovej obrany NATO, ktorý Moskva vníma ako hrozbu pre svoju bezpečnosť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.