Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2016

Rusko chce embargo na európske potraviny predĺžiť do roka 2017

Rusko plánuje predĺžiť zákaz dovozu európskych potravín, napríklad mliečnych výrobkov či bravčového mäsa, až do roka 2017.

Odborníci považujú embargo za jednu z príčin súčasnej krízy európskeho mliekarenského priemyslu. Informovala o tom agentúra DPA.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev dnes nariadil predĺžiť zákaz dovozu západných potravín. Jedinou dobrou správou je fakt, že zoznam zakázaných produktov sa nezmenil. Podľa informácií ministra pôdohospodárstva Alexandra Tkačova jeho rezort už začal vypracúvať návrh zákona.

Minister považuje predĺženie embarga za dobrú správu pre domácich producentov, keďže umožní investície do zvyšovania kvality a konkurencieschopnosti ruských potravín.

Rusko týmto spôsobom reaguje na plánované predĺženie sankcií zo strany EÚ a USA pre konflikt na Ukrajine. Skupina G7 na stretnutí v Japonsku oznámila, že sankcie voči Rusku zachová dovtedy, kým sa neuskutoční mierový plán pre východnú Ukrajinu, známy ako Minský protokol.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.