Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. máj 2016

Savčenková je pripravená stať sa prezidentkou

Ukrajinská pilotka Nadija Savčenková, ktorá sa v stredu vrátila do vlasti po dvojročnom pobyte v ruskej vyšetrovacej väzbe a väzení, dnes vyhlásila, že bude kandidovať za prezidentku, ak si to Ukrajinci želajú.

Na svojej prvej tlačovej konferencii po návrate dnes novinárom povedala, že najradšej by sa vrátila k svojej práci vojenskej pilotky. Je však ochotná kandidovať za prezidentku "ak to Ukrajinci potrebujú", citovala ju tlačová agentúra AP.
      

Savčenkovej, odsúdenej v marci v Rusku na 22 rokov väzenia za spoluúčasť na vražde dvoch ruských novinárov televíznej spoločnosti VGTRK, udelil ruský prezident Vladimir Putin milosť. Vymenil ju za dvoch ruských občanov, odsúdených na Ukrajine na 14 rokov väzenia za účasť na bojových operáciách na strane proruských separatistov v Donbase. Obaja Rusi požiadali ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o milosť a ten im vyhovel.

Inzercia

Odporúčame

SMK vyberie v júni nového predsedu

SMK vyberie v júni nového predsedu

Mimoparlamentná SMK vyberie na Kongrese 11. júna nového predsedu. Nominovaní sú zatiaľ Gyula Bárdos, József Menyhárt, Péter Őry, ale aj József Berényi, ktorý po volebnom neúspechu strany odstúpil z funkcie predsedu. TASR to potvrdila hovorkyňa strany Helena Fialová.

SaS a OĽaNO-NOVA vytvorili Opozičnú radu

SaS a OĽaNO-NOVA vytvorili Opozičnú radu

Dvojica najsilnejších opozičných parlamentných strán SaS a OĽaNO-NOVA dnes podpísala dohodu, na základe ktorej vznikla Opozičná rada. Jej cieľom je posilnenie opozičnej spolupráce tak, aby po najbližších parlamentných voľbách boli tieto strany pripravené prevziať zodpovednosť za vládnutie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.