Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2016

Sedem mŕtvych a 500 zachránených po prevrátení lode s migrantmi

Najmenej sedem migrantov zahynulo v dôsledku prevrátenia sa plavidla pri pobreží Líbye. Ďalších približne 500 sa podarilo zachrániť, oznámili dnes talianske námorné sily.

Bilancia obetí tragédie je podľa agentúry DPA len predbežná, keďže záchranné práce stále pokračujú.
      

Hliadka talianskeho námorníctva spozorovala plavidlo v núdzi krátko predtým, než sa prevrátilo, zrejme následkom preťaženia. Taliani migrantom takmer okamžite poskytli záchranné člny a vesty a na miesto vyslali aj vrtuľník.
      

Talianska pobrežná stráž v utorok večer, ešte pred prevrátením lode s migrantmi, informovala, že od pondelka pri 38 samostatných misiách zachránila celkovo 5600 ľudí.
      

Morská cesta medzi Líbyou a Talianskom je momentálne hlavnou trasou pre migrantov, ktorí sa snažia dostať do Európy. Dôvodom je dohoda medzi Európskou úniou a Tureckom o vracaní migrantov z Grécka do Turecka.
      

Väčšina migrantov sa plaví z Líbye do Talianska na vratkých rybárskych lodiach alebo gumených člnoch. Mieria na ostrov Lampedusa alebo na Sicíliu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.