Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2016

MMF sa bude naďalej podieľať na pomoci pre Grécko

Medzinárodný menový fond (MMF) sa zrejme bude naďalej podieľať na pomoci Grécku. Informovala o tom agentúra DPA.

Šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem uviedol, že MMF signalizoval pripravenosť podieľať sa aj na ďalšej finančnej pomoci pre Grécko. Ocenil zámer MMF navrhnúť rade guvernérov, aby do konca roka pripravila ďalšie prostriedky na podporu reformného procesu v Grécku. Rada guvernérov musí po zhodnotení dohodnutých opatrení na zmiernenie dlhu ešte schváliť toto rozhodnutie.
      

Medzi niektorými krajinami eurozóny a MMF existovali názorové rozdiely na zmiernenie dlhu Grécka. To je pre MMF podmienkou, aby sa naďalej podieľal na finančnej pomoci pre krajinu.

 

Inzercia

Odporúčame

Cigaretovým škandálom sa zaoberá prokuratúra, diplomatku stiahli

Cigaretovým škandálom sa zaoberá prokuratúra, diplomatku stiahli

Prokuratúra Zakarpatskej oblasti na západe Ukrajiny začala trestné konanie voči zamestnancom veľvyslanectva Ukrajiny v SR, ktorí sú podozriví zo zneužitia služobného postavenia a falšovania. Informovala o tom v noci nadnes agentúra Ukrinform s odvolaním sa na spomínaný regionálny úrad.

Suchánka bude pre tender na CT prístroj riešiť mimoriadny výbor

Suchánka bude pre tender na CT prístroj riešiť mimoriadny výbor

Tender na nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici, v ktorom mal figurovať poslanec Alan Suchánek (OĽaNO-NOVA), sa dnes bude riešiť na mimoriadnom zasadnutí parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Suchánek je jeho podpredsedom. O zvolanie požiadali všetci koaliční poslanci vo výbore, priblížil jeho šéf Štefan Zelník (SNS). Podľa jeho slov je lepšie, keď sa veci vysvetlia priamo a nie v kuloároch. Suchánek ešte predtým vystúpi na tlačovej konferencii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.