Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2016

Cigaretovým škandálom sa zaoberá prokuratúra, diplomatku stiahli

Prokuratúra Zakarpatskej oblasti na západe Ukrajiny začala trestné konanie voči zamestnancom veľvyslanectva Ukrajiny v SR, ktorí sú podozriví zo zneužitia služobného postavenia a falšovania. Informovala o tom v noci nadnes agentúra Ukrinform s odvolaním sa na spomínaný regionálny úrad.

Ide o prípad z uplynulej soboty, keď sa príbuzný ukrajinskej diplomatky nezákonne pokúšal vyviezť z Ukrajiny do Maďarska takmer 60.000 škatuliek cigariet, pričom ich deklaroval ako diplomatickú poštu, ktorá nepodlieha kontrole colných úradov. Kontraband mal hodnotu 24.000 dolárov, dodal Ukrinform.
      

Gubernátor zakarpatskej oblasti Hennadij Moskaľ v utorok zverejnil list, na základe ktorého sa uskutočnil pokus o prepašovanie veľkého nákladu cigariet.
      

List je napísaný po slovensky i po ukrajinsky na hlavičkovom papieri veľvyslanectva Ukrajiny v SR. Má registračné číslo 6139/24-612-920 a je datovaný 19. májom tohto roku, informovala v utorok agentúra UNIAN.
      

V liste sa píše: "Týmto potvrdzujem, že 21.05. - 24.05. 2016 sa v diplomatickom vozidle Volkswagen Transporter EE 24 158 preváža diplomatická batožina. Na základe Viedenského dohovoru nepodlieha kontrole." Dátumy a posledné trojčíslie ŠPZ sú dopísané perom.
      

List má úradnú pečiatku ambasády a je podpísaný jej prvou tajomníčkou Oksanou Liščyšynovou, ktorá je manželkou muža pristihnutého 21. mája pri pokuse o pašovanie.
      

Ako spresnil Ukrinform, ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí Liščyšynovú medzičasom stiahlo do vlasti.

Inzercia

Odporúčame

Suchánka bude pre tender na CT prístroj riešiť mimoriadny výbor

Suchánka bude pre tender na CT prístroj riešiť mimoriadny výbor

Tender na nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici, v ktorom mal figurovať poslanec Alan Suchánek (OĽaNO-NOVA), sa dnes bude riešiť na mimoriadnom zasadnutí parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Suchánek je jeho podpredsedom. O zvolanie požiadali všetci koaliční poslanci vo výbore, priblížil jeho šéf Štefan Zelník (SNS). Podľa jeho slov je lepšie, keď sa veci vysvetlia priamo a nie v kuloároch. Suchánek ešte predtým vystúpi na tlačovej konferencii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.