Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. máj 2016

Sýrski Kurdi ohlásili ofenzívu voči metropole Islamského štátu

Koalícia ozbrojených síl pod vedením sýrskych Kurdov ohlásila ofenzívu voči mestu Rakka, ktoré je faktickou metropolou takzvaného Islamského štátu (IS) v Sýrii. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne prokurdské médiá.

 Prvá fáza ofenzívy sa zameria na dobytie vidieckych oblastí severozápadne od Rakky, uviedol kurdský činiteľ Idríss Nassan pôsobiaci v neďalekom meste Kobané.
      

Informáciu o bojoch severozápadne od Rakky potvrdilo aj Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR). Podľa jeho informácií prebiehali dnes ráno severozápadne od Rakky prudké boje medzi militantmi IS a bojovníkmi takzvaných Demokratických síl Sýrie (DFS), ktorým poskytujú vzdušnú podporu lietadlá koalície pod vedením USA.
      

Americká armáda už minulý týždeň informovala, že islamisti vyhlásili v Rakke výnimočný stav a pripravujú sa na obranu proti možnému útoku. Podľa zdrojov z amerických ozbrojených síl nie je vylúčené, že by sa v Rakke mohol ukrývať aj líder IS abú Bakr Baghdádí.

Inzercia

Odporúčame

Vyšetrovatelia prehľadali priestory spoločnosti Google v Paríži

Vyšetrovatelia prehľadali priestory spoločnosti Google v Paríži

Francúzski vyšetrovatelia prehľadali kancelárie amerického internetového giganta Google v Paríži pre podozrenie z daňového podvodu. Proces vyšetrovania tejto kauzy sa začal na základe žaloby francúzskej finančnej správy ešte v júni 2015, informovala dnes tamojšia finančná prokuratúra.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.