Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. máj 2016

Tábor stúpencov zotrvania Británie v EÚ má v novom prieskume 13-percentný náskok

Dôchodcovia, ktorí patrili doteraz medzi najspoľahlivejších stúpencov brexitu, sú teraz tesne za zotrvanie v únii, ukázal prieskum.

Tábor stúpencov zotrvania Británie v Európskej únii má v súčasnosti 13-percentný náskok pred táborom bojujúcim za odchod z únie. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky inštitútu ORB, ktorého výsledky dnes prinášajú noviny Telegraph.

Podľa agentúry Reuters prieskum zistil, že medzi tými, ktorí sú rozhodnutí ísť hlasovať v júnovom referende, je 55 percent stúpencov EÚ, zatiaľ čo za brexit (odchod Británie z EÚ) je 42 percent opýtaných.

Tri skupiny voličov - muži, starší ľudia a stúpenci konzervatívcov - ktorí boli ešte v marci za odchod z EÚ, uviedli noviny. Väčšina z nich však teraz podporuje zotrvanie v EÚ.

Dôchodcovia, ktorí patrili doteraz medzi najspoľahlivejších stúpencov brexitu, sú teraz tesne za zotrvanie v únii, ukázal prieskum. Plných 52 percent ľudí od 65 rokov veku vyššie má v úmysle hlasovať za zotrvanie v EÚ a 44 percent za odchod.

Briti budú hlasovať 23. júna v referende o tom, či má krajina zostať členom 28-členného bloku.

ORB robí prieskumy medzi 800 voličmi telefonicky už od marca. Uvádza, že jej výsledky sú demograficky aj politicky reprezentatívne pre celú Britániu, dodal Reuters.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.