Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2016

Stredoškolákom sa začína obdobie ústnych maturít

Študentov čaká počas nasledujúcich troch týždňov druhá časť maturít.

Od dnes do 10. júna absolvuje ústne maturity takmer 45.000 žiakov zo 726 stredných škôl. Odpovedať budú pred odbornými komisiami.

Čas na prípravu závisí od konkrétneho maturitného predmetu. Vo väčšine prípadov je to 20 minút. "Informatika, deskriptívna geometria a teoretická časť odbornej zložky majú vymedzený čas na prípravu 30 minút," uviedlo ministerstvo školstva. Maturanti majú na odpoveď 20 minút, iba v prípade teoretickej časti odbornej zložky je to 30 minút. Pri celkovom hodnotení sa do úvahy berú výsledky z ústnej i písomnej časti maturitnej skúšky. "Osobitný priebeh má maturitná skúška z predmetu praktická časť odbornej zložky, kde na prípravu a výkon je určený časový limit maximálne 24 hodín," dodal rezort školstva.

Maturitnú skúšku na gymnáziu tvoria štyri predmety: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, voliteľný predmet zo skupiny prírodovedných alebo spoločenskovedných alebo ostatných predmetov a ďalší voliteľný predmet. V prípade maturitnej skúšky na strednej odbornej škole a konzervatóriu sú to tiež štyri predmety: slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.