Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2016

Šéfka vlády Západného Bengálska príde na svätorečenie Matky Terezy

Hlavná ministerka indického štátu Západné Bengálsko, kde Matka Tereza pracovala s chudobnými a chorými ľuďmi, oznámila, že pricestuje do Vatikánu na septembrové svätorečenie tejto laureátky Nobelovej ceny za mier.

Informovala o tom dnes agentúra AP.

Hlavná ministerka Západného Bengálska Mamata Banerdžíová uviedla, že prijala pozvanie od predstavenej rádu Misionárky lásky Matky Terezy na obrad svätorečenia 4. septembra. Ten sa bude sa konať na vatikánskom Námestí sv. Petra.

Kalkatský arcibiskup Thomas D'Souza dnes vyhlásil, že najvyššia predstavená rádu Misionárky lásky, sestra Prema, pozvala Banerdžíovú, keď jej blahoželala k minulotýždňovému znovuzvoleniu.

Pápež František oznámil v marci plán vyhlásiť Matku Terezu za svätú a má to byť ústredný bod v jeho celoročnom zameriavaní sa na milosrdnú stránku katolíckej cirkvi.

Matka Tereza dostala Nobelovu cenu za mier v roku 1979 za svoju prácu v prospech ľudí s menej šťastným osudom v indickom meste Kalkata v zväzovom štáte Západné Bengálsko.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.