Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2016

Komisia na kontrolu odposluchov podľa Kaliňáka určite vznikne

Fakt, že vládna koalícia odmietla Galkovu nomináciu, považuje poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina) za smiešny.

Nová komisia na kontrolu informačno-technických prostriedkov tzv. odposluchov podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) vznikne, aj keď v súčasnosti neexistuje zhoda na nominácii Ľubomíra Galka (SaS) za jej člena. "Možno to nebude zajtra, ale určite vznikne... Nie je to horúce, nie je to téma, na ktorej stojí a padá úspech SR," uviedol včera Kaliňák v diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

Správanie vládnej koalície ohľadne Galkovej nominácie, ktorú Osobitný kontrolný výbor na kontrolu Vojenského spravodajstva odmietol, považuje poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina) za smiešne. Nechápe, prečo by si mala opozícia nechať "kecať" do nominácií. "Tak to nefunguje. Koalícia má pravo nominovať svojich, opozícia má právo nominovať svojich. Pán minister si tiež nenechal kecať do toho, keď mu niektorí z Mosta-Híd hovorili, že vy by ste už nemali byť ministrom vnútra," poznamenal Krajniak. 

Kaliňák argumentuje, že komisia vznikla práve kvôli Galkovi. "Práve ten, kvôli ktorému komisia vznikla, aby boli lepšie chránení občania SR, nemôže byť jej členom. Je to ako keď pedofila spravíte správcom detského domova, to jednoducho nebude takto fungovať," povedal Kaliňák. S inými nomináciami by podľa svojich slov problém nemal. "Mali by ste rešpektovať to, že ak vás má opozícia kontrolovať, tak vy nemôžete vyberať," reagoval Krajniak.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.