Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2016

Grécky parlament schválil nový balík daňových a úsporných opatrení

Opatrenie v nedeľu večer podporilo 153 členov koalície premiéra Alexisa Tsiprasa, zatiaľ čo 145 členov opozičných strán hlasovalo proti.

Grécky parlament schválil nový balík daňových a úsporných opatrení, požadovaných medzinárodnými veriteľmi krajiny, informovala agentúra DPA. 

Opatrenie v nedeľu večer podporilo 153 členov koalície premiéra Alexisa Tsiprasa, zatiaľ čo 145 členov opozičných strán hlasovalo proti opatreniu, požadovanému od krajiny s obmedzenou hotovosťou, ak jej majú veritelia poskytnúť ďalšie záchranné úvery.

Opatrenie má krajine priniesť 1,8 miliardy eur pomocou zvýšenia daní, ktoré sa bude týkať reštaurácií, hotelov, benzínu a lístkov na verejnú dopravu.

Daň z jedla a nápojov, vrátane tých, ktoré sa predávajú v reštauráciách a baroch, vzrastie zo súčasných 23 na 24 percent. Daň z lístkov na miestnu i diaľkovú dopravu sa má zvýšiť o rovnakú sumu.

Zvýšenie dane sa má vzťahovať aj na ďalšie tovary a služby, ako napr. cigarety, služby pevnej telefónnej siete a platené televízne služby. 

Poplatky za pobyty v gréckych hoteloch sa zvýšia od roku 2018.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.