Aktuálne 22. máj 2016

Sagan druhý v 7. etape Okolo Kalifornie, zdolal ho len Kristoff

TASR
TASR
Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v predposlednej siedmej etape pretekov Okolo Kalifornie.
Jozefína Majchrák Jozefína Majchrák

TASR

Jazdca stajne Tinkoff zdolal v hromadnom špurte iba Nór Alexander Kristoff z tímu Kaťuša, ktorý preťal cieľovú pásku 146,5 km dlhej etapy v Santa Rose za 4:19:52 hodiny. Na tretej priečke skončil holandský pretekár Danny Van Poppel (Sky).

Na čele celkového poradia sa udržal Francúz Julian Alaphilippe z Etixu, ktorý má pred záverečnou etapu náskok 16 sekúnd pred druhým Rohanom Dennisom z Austrálie (BMC). Tretí je domáci jazdec Brent Bookwalter so stratou 38 sekúnd.

Záverečná ôsma etapa je rovinatá, dlhá 136,5 km a štart i cieľ má v Sacramente.

Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk