Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2016

Väčšina Poliakov sa priznala, že nakupujú v nedeľu aj cez sviatky

Drvivá väčšina Poliakov, presnejšie až 85 %, sa priznala, že niekedy chodia na nákupy aj v nedeľu alebo cez sviatky.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti TNS Polska v súvislosti s diskusiou o zákaze nedeľného predaja a zatvorení obchodov počas sviatkov. Informovala o tom agentúra PAP.

No aj napriek tomu, že väčšina Poliakov občas zájde do obchodu aj v nedeľu, až 46 % respondentov podľa ankety podporuje zatvorenie obchodov v nedeľu a cez sviatky. V opačnom tábore, teda proti zákazu predaja, je 41 % Poliakov.

Odporcovia nedeľného predaja sú však rozdelení na dve rovnako veľké skupiny: 23 % opýtaných by zatvorilo všetky typy obchodov a druhých 23 % len veľké super a hypermarkety.

A zároveň 21 % opýtaných v ankete uviedlo, že často využívajú nedeľu na nákupy, čo je výrazný nárast oproti 16 % v roku 2004. Ďalších 54 % Poliakov deklarovalo, že z času na čas zájdu v nedeľu do obchodu a 22 % respondentov tvrdilo, že v nedeľu nikdy na nákupy nechodia.

Prieskum tiež ukázal, že v nedeľu chodia do obchodov v Poľsku najmä mladí ľudia vo veku 20 - 29 rokov, zatiaľ čo seniori uprednostňujú nákupy cez pracovné dni.

Viac ako polovica, presnejšie 56 % Poliakov, nakupuje produkty každodennej spotreby v super- a hypermarketoch alebo v obchodných centrách a len 19 % uprednostňuje lokálne malé alebo stredne veľké obchody.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.