Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2016

V lietadle EgyptAir sa krátko pred haváriou mali spustiť detektory dymu

Na palube nezvestného lietadla patriaceho spoločnosti EgyptAir sa údajne niekoľko minút pred jeho zrútením do Stredozemného mora spustili detektory dymu.

S odvolaním sa na letové dáta o tom v noci nadnes informovali stanice BBC a CNN.

Dym na toalete a v priestoroch elektroinštalácie lietadla mal byť zaznamenaný iba niekoľko minút pred stratou kontaktu s posádkou stroja. Údaje zverejnil v piatok letecký portál Aviation Herald, pričom majú pochádzať z automatického systému sledovania lietadla (ACARS), ktorý zhromažďuje údaje pre letecké spoločnosti.

Dym na toalete Airbusu A320 mali detektory zaznamenať vo štvrtok o 02.26 h. O minútu neskôr sa spustil alarm. Systém ACARS odoslal posledný záznam o 02.29 h, kontakt s lietadlom sa stratil o štyri minúty neskôr - o 02.33 h, uvádza Aviation Herald. Portál tvrdí, že letové údaje zo systému ACARS získal od troch rôznych nezávislých zdrojov.

Reuters pripomenul, že citované informácie sa bezprostredne nepodarilo potvrdiť a americký predstaviteľ ich označil za nepodložené fámy.

Let 804 z Paríža do Káhiry so 66 ľuďmi na palube zmizol vo štvrtok skoro ráno nad južnou oblasťou Stredozemného mora.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.