Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2016

Polícia postrelila a zadržala muža so zbraňou pri Bielom dome

Pri piatkovej streľbe pri komplexe washingtonského Bieleho domu postrelila polícia útočiaceho muža, informuje agentúra DPA.

Streľba sa odohrala pri západnom príjazde do objektu na ulici West Executive Drive, ktorá vedie na pozemky okolo Bieleho domu. Polícia uviedla, že muž kričal na ľudí okolo seba, aby odišli a so zbraňou sa pokúsil zamieriť na Biely dom. 

Novinári v miestnosti pre tlač oznámili, že dostali pokyn ukryť sa v suteréne.

Agenti Tajnej služby Spojených štátov (USSS) proti mužovi zasiahli po tom, ako neuposlúchol ich výzvu na zastavenie a zloženie zbrane. Podozrivého postrelili a zadržali, následne bol prevezený do nemocnice. Pri zásahu sa nikto iný nezranil.

Ochranka celý areál Bieleho domu uzavrela o 15.06 h miestneho času (približne o 21.06 SELČ), po skončení incidentu ho opäť sprístupnila.

Americký prezident Barack Obama sa v čase incidentu vo svojom sídle nenachádzal, podľa vyhlásenia Bieleho domu hral golf. V Bielom dome bol však viceprezident Joe Biden.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.