Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. máj 2016

V hlavnom meste Čiernej Hory pomenovali ulicu po Slovensku

Slávnostné odhalenie tabule "Slovenská ulica" sa uskutočnilo v Podgorici za prítomnosti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a primátora hlavného mesta Čiernej Hory Slavoljuba Stijepoviča.

"Vidím jednu symboliku. Je to ulica, ktorá je moderná, nová, ktorá má budúcnosť. A to je spôsob, ako aj my vnímame Čiernu Horu, že je to nová krajina s perspektívou. Verím, že to bude centrálna moderná ulica v Podgorici," povedal slovenský minister s úsmevom.

Primátor mesta ocenil Slovensko za to, že poskytuje svoje skúsenosti a pomoc z prístupového procesu. "Mám tú česť sa na vás obrátiť v rámci odkrývania Slovenskej ulice, ktorá je pomenovaná po Slovensku, po našom dlhoročnom priateľovi. Je to symbolické, lebo túto ulicu otvárame deň pred výročím obnovenia nezávislosti, pri ktorom veľkú úlohu zohrali práve slovenskí diplomati," povedal primátor hlavného mesta.

Zároveň vyjadril nádej, že spolupráca medzi krajinami sa neskončila, ale naopak, že Slovensko ako predsedajúca krajina pomôže v budúcnosti Čiernej Hore napríklad pri získavaní eurofondov, ktoré by prispeli k rozvoju mesta.

Miroslav Lajčák si počas svojej pracovnej návštevy zároveň prebral z rúk prezidenta Filipa Vujanoviča najvyššie štátne vyznamenanie Rad veľkej čiernohorskej hviezdy pri príležitosti 10. výročia obnovenia nezávislosti Čiernej Hory.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.