Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. október 2023, 09:06

Nočné ostreľovanie Chersonskej oblasti si vyžiadalo jednu obeť a šesť zranených

Ruské sily podnikli za uplynulých 24 hodín celkovo 71 útokov na Chersonskú oblasť. Cielili na rezidenčné oblasti aj obchody a zdravotnícke zariadenia.

Pri ruskom ostreľovaní Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny zahynul v noci na dnes jeden človek. Šesť ľudí vrátane dvoch detí utrpelo zranenia, oznámil tamojší gubernátor Olexandr Prokudin.

Ruské sily podnikli za uplynulých 24 hodín celkovo 71 útokov na Chersonskú oblasť. Cielili na rezidenčné oblasti aj obchody a zariadenia zdravotníckej infraštruktúry, uviedol Prokudin.

Administratívne centrum oblasti mesto Cherson bolo cieľom 20 vzdušných alebo pozemných útokov, dodal Prokudin. Dnes ráno tam záchranné zložky uhasili požiar, ktorý po ostreľovaní vznikol.

Ukrajina vlani v novembri vyhnala ruskú armádu po niekoľkých mesiacoch okupácie z Chersonskej oblasti na pravom brehu rieky Dneper. Rusko však naďalej pokračuje v ostreľovaní Chersonu a oblastí okolo neho z opačného brehu Dnepra.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.