Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. október 2023, 06:52

V Mexiku sa počas omše prepadla strecha kostola, hlásia deväť mŕtvych

V Mexiku sa počas omše prepadla strecha kostola, hlásia deväť mŕtvych

Foto: TASR/AP

Miestny biskup uviedol, že strecha sa prepadla v momente, keď farníci v kostole v meste Ciudad Madero na východnom pobreží Mexika prijímali Eucharistiu.

Najmenej deväť ľudí včera zahynulo na severovýchode Mexika po tom, čo sa počas omše zrútila strecha kostola. Približne päťdesiať osôb utrpelo zranenia a ďalší zostali uväznení pod troskami.

Miestny biskup uviedol, že masívna strecha kostola v meste Ciudad Madero na východnom pobreží Mexika sa zrútila práve počas prijímania Eucharistie.

Podľa polície v štáte Tamaulipas bolo v kostole približne sto ľudí. Úrady kolaps strechy pripísali pravdepodobnej konštrukčnej chybe.

Počiatočné snahy o vyslobodenie uviaznutých ľudí pomocou žeriavu neboli úspešné. Takýto spôsob by navyše mohol narušiť rozpadávajúcu sa konštrukciu a ešte väčšmi ohroziť živých ľudí pod troskami. Namiesto špeciálne vycvičených psov sa záchranári rozhodli pre inú metódu používanú pri zemetraseniach: záchranári sa v troskách snažili sluchom zachytiť možné náznaky odozvy.

Na záberoch z miesta nehody vidieť, že ide o stavbu z betónu a tehál. Strecha bola zrejme zhotovená z liateho betónu.
       

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.