Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 20:21

Ukrajina môže naďalej počítať s pomocou USA, vyhlásil prezident Biden

Zákon o dočasnom financovaní americkej vlády na nasledujúcich 45 dní schválili včera neskoro večer. Neobsahuje však nijakú pomoc Ukrajine.

Ukrajina môže aj naďalej počítať s pomocou Spojených štátov, aj napriek tomu, že takáto pomoc nie je zahrnutá v zákone o dočasnom financovaní americkej vlády. Povedal to americký prezident Joe Biden.

Americký prezident dodal, že je tu „obrovský pocit naliehavosti“, aby Kongres v nadchádzajúcich dňoch a týždňoch schválil nový balík pomoci Ukrajine brániacej sa voči ruskej invázii.

Návrh zákona o dočasnom financovaní americkej vlády na nasledujúcich 45 dní schválili včera neskoro večer obe komory amerického Kongresu po približne jedenásťhodinovej debate. Vyhli sa tak zatvoreniu niektorých federálnych inštitúcií. Schválený zákon však v dôsledku kompromisu medzi republikánmi a demokratmi neobsahoval nijakú pomoc Ukrajine.

Demokratický americký prezident Biden obvinil republikánov z hrania politických hier. Predsedu Snemovne reprezentantov Kevina McCarthyho zároveň vyzval, aby sa o 45 dní vyhol ďalšej obdobnej dráme.

Viacerí ukrajinskí predstavitelia, menovite hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko aj šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, vyjadrili presvedčenie, že podpora USA pre Ukrajinu zostane aj napriek odsúhlasenému núdzovému financovaniu naďalej neochvejná.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.