Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 18:10

Slovensko má opäť šancu mať stabilnú vládu, teší sa Szijjártó z víťazstva Smeru

„Všetky úspechy, ktoré v posledných rokoch pomohli vzťahom medzi oboma krajinami, sú výsledkom dohôd uzavretých s bývalou vládou Roberta Fica,“ zdôraznil maďarský minister zahraničia.

Maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó vyjadril v súvislosti s parlamentnými voľbami na Slovensku radosť z toho, že „ľudia v nespochybniteľne demokratických voľbách rozhodli jasne“. Šéf maďarskej diplomacie na Facebooku napísal, že výsledky volieb otvárajú šancu na to, aby na Slovensku opäť vznikla stabilná vláda a aby sa ďalej rozvíjali slovensko-maďarské vzťahy.

„Všetky úspechy, ktoré v posledných rokoch pomohli vzťahom medzi oboma krajinami, napríklad výstavba mostov či otvorenie hraničných priechodov, sú výsledkom dohôd uzavretých s bývalou vládou Roberta Fica,“ zdôraznil maďarský minister.

Szijjártó ďalej podčiarkol, že o vojne, migrácii a rodových otázkach uvažuje Fico rovnako ako Maďarsko. „Jeho víťazstvo ponúka vážnu šancu na posilnenie spojenectva v rámci Vyšehradskej štvorky,“ dodal. „Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!“ dodal Szijjártó po slovensky na záver svojho statusu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.