Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. október 2023, 15:39

Nemeckej ekonomike hrozí strata konkurencieschopnosti, varujú obchodné komory

Ekonomické vyhliadky Nemecka sa zhoršili. Popredné nemecké inštitúty výrazne zhoršili prognózy vývoja najväčšej európskej ekonomiky v tomto roku.

Situácia v nemeckej ekonomike je vážna, a ak vláda neprijme potrebné opatrenia, hrozí jej strata konkurencieschopnosti, varoval šéf asociácie nemeckých priemyselných a obchodných komôr DIHK Peter Adrian. V liste adresovanom šéfom priemyselných a obchodných komôr v Nemecku aj v zahraničí varoval pred vážnosťou situácie. Od politikov požaduje opatrenia na zachovanie konkurencieschopnosti Nemecka ako miesta na podnikanie.

Za hlavné prekážky pri podnikaní označil vysoké ceny energií, nedostatok pracovných síl a kvalifikovaných pracovníkov, zlú infraštruktúru a vysokú byrokratickú záťaž. „Záplava noriem“ podľa neho enormne zaťažuje veľké a malé firmy, ako aj štátne orgány, ktoré ich nestíhajú kontrolovať. Firmy preto naliehavo potrebujú uvoľnenie regulácií.

Ekonomické vyhliadky Nemecka sa zhoršili. Popredné nemecké inštitúty výrazne zhoršili prognózy vývoja najväčšej európskej ekonomiky v tomto roku. Aktuálne očakávajú, že hrubý domáci produkt klesne o 0,6 percenta, pričom ešte na jar počítali s nárastom o 0,3 percenta.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.