Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. máj 2016

SR prevezme po Holanďanoch dobudovanie spoločnej pohraničnej stráže

Minister vnútra SR Robert Kaliňák dnes v rámci zasadnutia Rady EÚ pre vnútorné záležitosti v Bruseli ocenil doterajší prístup a prácu holandského predsedníctva v EÚ v migračnej agende a pripomenul, že Slovenská republika v rámci svojho polročného predsedníctva preberie po Holanďanoch tento náročný program.

Minister na stretnutí s novinármi zdôraznil, že Slovensko bude na čele EÚ postupne pokračovať v dobrých začatých aktivitách holandského predsedníctva, pričom viaceré z nich rozvinie a položí tak základné kamene, na ktorých chce EÚ postaviť politiku boja proti nelegálnej migrácii.

Kaliňák ocenil holandské predsedníctvo v EÚ najmä za to, ako postupovalo pri zriadení spoločnej európskej pohraničnej stráže.

"Bude na našom predsedníctve, aby sme čo najrýchlejšie implementovali takisto aj dohodu s Tureckom. To sú všetko dohody, ktoré by mali znížiť migračný tlak a migračnú krízu ako takú. Verím, že v tom budeme úspešne pokračovať," zhodnotil situáciu Kaliňák.

Spresnil, že hlavnou úlohou SR na čele EÚ bude predovšetkým implementácia už prijatých opatrení. Ocenil Holandsko, že v priebehu niekoľkých mesiacov dokázalo, že niektoré veci "idú rýchlejšie, ako by sme očakávali", keď dokázalo v Rade EÚ urýchliť nielen diskusie o spoločnej pobrežnej stráži, ale aj samotné prijímanie tejto legislatívy do maximálne možnej miery.

"Určite v tom budeme pokračovať a na nás bude tá implementácia, aby už na jeseň bola schopná, funkčná a operácieschopná takáto európska pohraničná a pobrežná stráž," uviedol Kaliňák.

Inzercia

Odporúčame

Satelit zaznamenal možnú palivovú škvrnu v Stredozemnom mori

Satelit zaznamenal možnú palivovú škvrnu v Stredozemnom mori

Európska vesmírna agentúra (ESA) dnes oznámila, že jeden jej satelit zaznamenal možnú palivovú škvrnu v oblasti Stredozemného mora, kde vo štvrtok skoro ráno zmizlo lietadlo spoločnosti EgyptAir, letiace z Paríža do Káhiry so 66 ľuďmi na palube. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Fico: Suma za postavenie obchvatu Bratislavy je vynikajúci výsledok

Fico: Suma za postavenie obchvatu Bratislavy je vynikajúci výsledok

Predseda vlády SR Robert Fico a minister dopravy SR Roman Brecely podpísali dnes v Šamoríne zmluvu na výstavbu obchvatu Bratislava, úsekov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Zmluvu podpísali s víťazom súťaže - združením firiem na čele so španielskou spoločnosťou Cintra Infrastructures.

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.