Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2023, 12:53

Maďari by asi nehlasovali za prijatie Ukrajiny do EÚ, povedal Orbán

Maďari by asi nehlasovali za prijatie Ukrajiny do EÚ, povedal Orbán

Foto: TASR/AP

Maďarský premiér pochybuje o tom, či sa oplatí rokovať o prijatí krajiny, ktorá je vo vojnovom stave. „Preto nepoznáme veľkosť jej územia a počet obyvateľov,“ hovorí Orbán.

S prijatím novej krajiny do Európskej únie musia súhlasiť všetky členské krajiny, pripomenul maďarský premiér Viktor Orbán v súvislosti s ambíciami Ukrajiny stať sa členom Únie. Dodal, že zatiaľ sa mu nezdá, že by za takýto krok hlasovali aj maďarskí poslanci.

„S týmito ambicióznymi plánmi by som bol opatrný,“ varoval Orbán. Podľa jeho vyjadrenia je stále dôležitou otázkou, či sa oplatí rokovať o prijatí krajiny, ktorá je vo vojnovom stave.

„Z tohto dôvodu nepoznáme veľkosť jej územia a počet obyvateľov. Celý systém EÚ je založený na veľkosti územia a počtu obyvateľov danej krajiny a takto sa rozdeľujú zodpovednosť a zdroje,“ tvrdil Orbán.

Inzercia

Dnes treba vedieť

20. november 2023, 12:42

Podpredseda strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď bude na decembrovom sneme kandidovať za predsedu strany. Oznámil to na sociálnej sieti. Súčasný šéf Demokratov Eduard Heger už avizoval, že sa o predsednícku stoličku opätovne uchádzať nebude. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.