Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2023, 06:55

Ukrajina si zaslúži byť členom NATO, zopakoval Zelenskyj

Ukrajinský prezident počas svojho stretnutia s generálnym tajomníkom NATO zdôraznil, že prijatie Ukrajiny do Aliancie je len otázkou času.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera po návšteve generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga v Kyjeve opäť vyzval na členstvo svojej krajiny v Severoatlantickej aliancii. „Ukrajina si zaslúži, aby sa stala členom NATO – a stane sa ním,“ uviedol Zelenskyj v pravidelnom večernom videopríhovore. „Pracujeme na tom, aby sme v súvislosti s členstvom v NATO dosiahli praktické pokroky,“ dodal.

Stoltenberg zavítal na vopred neohlásenú návštevu Ukrajiny už druhýkrát od začiatku ruskej vojenskej ofenzívy vo februári 2022. Zelenskyj počas svojho stretnutia s generálnym tajomníkom NATO zdôraznil, že prijatie Ukrajiny do Aliancie je len otázkou času.

Šéf Aliancie podľa Zelenského prisľúbil, že vyvinie úsilie, aby zmobilizoval členské krajiny NATO v záujme ďalšieho posilnenia protivzdušnej obrany Ukrajiny, ktorá čelí takmer neustálym dronovým a raketovým útokom Ruska. Ukrajinské sily podľa jeho slov postupne získavajú späť ďalšie územia okupované Ruskom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.