Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. september 2023

Kolaps parkovania v Bratislave pre nepripravenú Vallo-ProgresParkovaciuPolitiku

Obeťami budú od 01.10.2023 Bratislavčania čo budú v obrovskom množstve pokutovaní, lebo mesto im nepripravilo žiadne nové parkovacie miesta a nepostavilo žiadne aj keby spoplatnené parkovacie domy a najhoršie je, že nemajú nič pre občanov Bratislavy pripravené.
Kolaps parkovania v Bratislave pre nepripravenú Vallo-ProgresParkovaciuPolitiku

No, milí Bratislavčania musím začať povzdychom " máme sa načo tešiť od nedele 01.10.2023 v Bratislave".

Začiatkom týždňa už pri roznášaní  mojich  letákov v Petržalke som videl mnohé skupinky občanov ako sa vášnivo hádajú na parkoviskách o to kto má právo parkovať na vyznačených miestach a kto žije v Petržalke 27 rokov, kto 32, kto odjakživa a kto sa nasťahoval pred rokom a prečo nemôžu ako doteraz parkovať v strede parkovísk, kde parkovali doteraz a stačilo tam len vyznačiť miesta. Bolo to ostré a bude to ešte ostrejšie.

P.primátor a poslanci mesta takú hustú atmosféru akú ste vytvorili spoluobčanom v meste budete veľmi intenzívne cítiť a počuť pri svojej práci aj Vy a nielen chudáci mestskí policajti a kontrolóri na parkoviskách čo budú pokuty písať. 

Pri schránkach som si vypočul ako Petržalčania "milujú primátora ProgresValla"  a ako jeho "pseudo-odborný Valloteam" posielajú všelikade možne nepeknými slovami. V Petržalke mi žije mama a brat s rodinou a aj sám som tam v mladosti prežil 15 rokov a teda mám tam ako aj všade po Bratislave ako rodený Bratislavčan rodinu, kamarátov, spolužiakov, kolegov, ale aj Vás spoluobčanov.  

No som zvedavý a asi aj Vy ako sa Vallo - Progres - team pripravil na nedeľu 01.10.2023, aby občanom pre ktorých má slúžiť pomohol?

Čo pre nás Vás doteraz spravil? Snáď len nevytlačili obrovské množstvo parkovacích POKUTOVÝCH bločkov a  neprijali stovky kontrolórov parkovania? Preto sa spýtam  Vallo-progres - odborníkov, snáď môžem zopár otázok.

Tí čo ma nemajú radi, lebo som pre nich len neúspešný kandidát na primátora - umiernený kresťan čo znamená v ich preklade aj tak stredoveký zadubenec alebo puritán a ešte omnoho horšími osloveniami ma častujú na FB či inde a myslia si, že som preto tendenčný, tak iba dodám, že právo pýtať sa mi predsa zostalo aj keď som neuspel v 2018 roku na primátora Bratislavy proti Progres-Vallo mašinerií, keďže na svoje konzervatívne názory mám právo a aj mám právo ich verejne prezentovať a nielen tie.

Je mi jasné, že toto bude v komentoch hlavná téma progresívcov a nie podstata a to je čo mesto spravilo pre občanov Bratislavy hlavne na starých sídliskách, aby mali kde parkovať aj po 01.10.2023, lebo dobre vedeli, že ten deň príde a už je tu za dverami.

Priznám sa popri práci geodeta kam som sa po komunále vrátil som to veľmi nesledoval, ale počúval som občas šomranie kolegov v robote na túto aj iné témy aj na MHD a kvetinky a podobne a tak presne neviem, alebo som nezachytil žiadnu verejnú aktivitu Progres-Vallo-teamu za zvýšenie parkovacích miest v meste pre spoluobčanov. Žiadnu. Nepočul som ani jedno slovko z Bratislavy proti zákonu a ani som nezachytil aktivitu za posunutie tohto termínu z dôvodu nepripravenosti mesta.

Ja sa klamať nechcem a ani Vás spoluobčania klamať nechcem, ale som nadobudol dojem, že toto presne Vallo-progres - team chce, aby nové parkovacie miesta a parkovacie domy neboli v meste na starých sídliskách a my občania mesta sme im ukradnutí, lebo nie sme cyklisti, možno sme niektorí len rekreační cyklisti boli.

Pýtam sa teda nielen za seba , ale aj za spoluobčanov Bratislavy:

Inzercia

1, Koľko parkovacích miest pripravili pre Bratislavčanov p. primátor so svojim obrovským kávičkárskym ansamblom na magistráte a v ďalších jeho organizáciách na starých sídliskách mesta, kde kedysi platila norma na 3 byty jedno auto od Ružinova, cez Staré mesto, Nivy, Petržalku, Dúbravku, Lamač, Raču, Nové mesto atď? 

2, Je niekde postavený nejaký nový parkovací dom aj keby bol primerane spoplatnený nevadilo by to, ale je niekde postavený a niekde je aj naprojektovaný a s povoleniami , alebo aspoň naplánovaný? 

3, Je niekde štatistika koľko miest, kde parkovali autá dnes na spevnených plochách či na chodníkoch bolo a bude zrušených?

Štatistiky boli aj za Ftáčnika aj za Nesrovnala a tak verím tomu, že aj za Valla budú a presné, lebo plánovať sa musí na presných dátach. 

4, Koľko je momentálne v Bratislave áut  stojacich-parkujúcich tu cez noc a koľko cez deň po jednotlivých mestských častiach?

5, Prosím Vás existuje nejaký komplexný strategický dokument na meste vztiahnutý k tomu, čo všetko mesto spraví pre svojich občanov do 01.10.2023, aby mali  kde zaparkovať svoje autá?

Hlavne na starých sídliskách, kde v čase ich vzniku platili už spomínané normy, že na 3 byty je 1 auto a to ako všetci vieme sa výrazne zmenili a Vy p. primátor a Progres-kolektív "dopravní odborníci" v tých mestských organizáciách, kde vediete pri kávičke debaty, kde ako čo zrušiť občanom,  presne viete aká je aktuálna norma na jeden byt a jeden rodinný dom, lebo nové stavby toto dostávajú v podmienkach výstavby.

Nechcem predbiehať a rád budem keď sa mýlim, ale myslím si, že pre nás médiami ospevovaný Vallo-Progres-team nič pripravené nemá okrem blokových pokút a armády kontrolórov.

Tak Bratislavčania ráno v nedeľu 01.10.2023 uvidíme čo pre svojich občanov vedenie magistrátu pripravilo a už nebudeme prekvapení, lebo vieme, že mnohí pre nečinnosť súčasného vedenia mesta budeme postavení do veľmi nemilej situácie.     

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.