Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2023, 13:49

Rusko neplánuje v najbližšom období zrušiť zákaz vývozu palív

Vyhlásil to ruský minister energetiky Nikolaj Šulginov, podľa ktorého zostane v platnosti dovtedy, dokiaľ sa nestabilizuje domáci trh.

"Môžem povedať jedno. Očakávať skoré zrušenie zákazu je zbytočné. Opatrenie zostane v platnosti dovtedy, dokiaľ to bude na stabilizáciu dodávok a cien palív potrebné," povedal Šulginov s tým, že možno budú prijaté aj ďalšie opatrenia na riešenie nedostatku palív na domácom trhu. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na správu ruskej agentúry TASS.

Rusko minulý týždeň zaviedlo zákaz exportu benzínu a nafty, pričom platí do všetkých krajín s výnimkou Kazachstanu, Kirgizska, Arménska a Bieloruska. Moskva tak reagovala na nedostatok pohonných látok na domácom trhu a rast ich cien. Začiatkom tohto týždňa zákaz čiastočne zmiernila, keď z neho vyňala napríklad lodné palivo či niektoré stredné destiláty.

Analytici predpokladajú, že obmedzenia zostanú v platnosti niekoľko týždňov, než sa skončí žatevné obdobie. Práve počas neho sa dopyt po pohonných látkach zvyšuje a podľa informácií ruských médií v niektorých regiónoch Ruska mali poľnohospodári pre nedostatok palív problém so zberom úrody.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 14:40

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o 13. dôchodku. Tento týždeň ju v skrátenom legislatívnom konaní schválil parlament. Všetci dôchodcovia dostanú tento rok okrem 13. dôchodku v doterajšej výške ešte mimoriadny príspevok 300 eur. (tasr)

24. november 2023, 14:35

Pripravuje sa telefonický rozhovor Roberta Fica s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom​. Oznámil to predseda slovenskej vlády po rokovaní s českým premiérom Petrom Fialom v Prahe. Fico chce so Zelenským hovoriť o projekte odmínovania a o tom, akú humanitárnu pomoc Ukrajina potrebuje. (tasr)

24. november 2023, 12:17

Odvolávanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka bude pokračovať v utorok. Predseda parlamentu Peter Pellegrini musel schôdzu prerušiť, lebo v sále chýbali koaliční spravodajcovia. Rovnaký krok včera urobili opoziční poslanci, ktorí večer odišli z pléna.

24. november 2023, 11:36

Zavedenie povinnosti mechanicko-biologickej úpravy odpadu pred uložením na skládku sa posúva na rok 2025. Informoval o tom minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Dodal, že ide o posledný posun termínu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.