Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2023, 11:42

Izrael otvoril hraničný priechod Erez pre palestínskych zamestnancov

Pri termináli ich čakalo na vstup tisíce. Pracovné povolenia vydal Izrael približne 18 500 obyvateľom Gazy.

Izrael uviedol, že opätovne otvoril kľúčový hraničný priechod Erez do pásma Gazy pre palestínskych zamestnancov, informovala agentúra AFP.

Izrael tento hraničný priechod zatvoril 15. septembra, na židovský Nový rok. V dôsledku opakovaných násilných protestov pri hraniciach pásma Gazy sa však uzávierka predĺžila.

Cudzinci a osoby odkázané na zdravotnú starostlivosť mohli cez priechod prejsť, tisícky palestínskych zamestnancov z tejto pobrežnej oblasti ale mali vstup do Izraela zakázaný.

V stredu vo večerných hodinách izraelský úrad COGAT koordinujúci aktivity židovského štátu na palestínskych územiach uviedol, že priechod Erez bude pre zamestnancov opätovne otvorený od štvrtka rána. Jeho opätovné otvorenie potvrdilo aj palestínske ministerstvo pre občianske záležitosti.

Pri termináli čakali na vstup do Izraela tisíce Palestínčanov, píše AFP.

Pracovné povolenia vydal Izrael podľa úradu COGAT približne 18 500 obyvateľom Gazy, kde žije zhruba 2,3 milióna Palestínčanov.

Izrael na pásmo Gazy uvalil leteckú, pozemnú i námornú blokádu od roku 2007, kedy toto územie obsadili radikálni islamisti z hnutia Hamas.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.