Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2023, 08:40

Nemecko zadalo zákazky na 8000 nových rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily

Vďaka štátnemu financovaniu má desať spoločností do konca roku 2026 zriadiť a prevádzkovať rýchlonabíjacie stanice na 900 miestach.

Nemecká vláda zadala v stredu zákazky na 8000 nových rýchlonabíjacích staníc, aby tak vyplnila najväčšie medzery v sieti nabíjania elektromobilov. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry DPA.

Vďaka štátnemu financovaniu má desať spoločností do konca roku 2026 zriadiť a prevádzkovať rýchlonabíjacie stanice na 900 miestach. Nemecký minister dopravy Volker Wissing v stredu v Mníchove uviedol, že táto objednávka dopĺňa ostatné ponuky. "Rýchle nabíjanie bez medzier na mape sa tak stane realitou," povedal Wissing.

Spolkový úrad pre reguláciu sieťových odvetví (Bundesnetzagentur) so sídlom v Bonne uvádza, že v súčasnosti je v Nemecku takmer 98-tisíc verejných nabíjacích staníc. Sú však regionálne nerovnomerne rozmiestnené. Spolková vláda teraz na vyplnenie medzier v sieti investuje 1,8 miliardy eur.

Šéf štátnej developerskej spoločnosti NOW Kurt Christoph von Knobelsdorff uviedol, že zabezpečia, aby sa nabíjacia infraštruktúra vybudovala aj na miestach, kde by inak nabíjacie stanice pre nedostatočnú ekonomickú rentabilitu vznikli neskoro.

Nemecký energetický gigant EON bude jedným z najväčších prevádzkovateľov nabíjacej siete Deutschlandnetz s približne 1200 rýchlonabíjacími bodmi na 140 miestach v severozápadnom a južnom Nemecku, dodáva DPA.

Inzercia

Dnes treba vedieť

06. december 2023, 16:25

Ústavný súd posúdi ústavnosť časti Trestného zákona, ktorá sa týka ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sporné ustanovenie hovorí o treste pre toho, kto sa v určených prípadoch odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie návykovej látky dychovou skúškou, orientačným testovacím prístrojom alebo odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu. (tasr)

06. december 2023, 14:06

David Lindtner, obžalovaný z korupcie, pracuje na úrade vlády ako poradca. Bývalý sudca je známy tým, že sa stretával s Marianom Kočnerom. V rámci akcie Víchrica ho väzobne stíhali za ovplyvňovanie súdnych konaní. (tvnoviny.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.