Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. september 2023, 06:40

Pri letisku v Taškente došlo k silnému výbuchu a požiaru

Plamene v noci zachvátili sklad, do nemocnice previezli zatiaľ nespresnený počet zranených osôb.

Pri letisku v uzbeckom hlavnom meste Taškent došlo v noci k silném výbuchu a následnému požiaru, ktorý si podľa miestnych úradov vyžiadal aj zatiaľ nespresnený počet zranených. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Podľa svedkov, ktorých citovala spravodajská webstránka Nova24, došlo k výbuchu v colnom sklade neďaleko letiska. Na sociálnych sieťach sa objavili videozáznamy z miesta zachytávajúce rozsiahle plamene a stĺpec dymu stúpajúce k nočnej oblohe.

Uzbecké ministerstvo zdravotníctva informovalo, že v noci bol zo zmieneného skladu hlásený "požiar" a do nemocnice bol prevezený zatiaľ nespresnený počet zranených osôb. "V súčasnosti medzi nimi nie sú žiadni vážne zranení. Lekári (im) momentálne poskytujú všetku potrebnú pomoc," uviedlo ministerstvo na platforme Telegram.

Rezort dodal, že pohotovostná zdravotná starostlivosť je poskytovaná aj raneným priamo na mieste nehody či v okolitých domoch.

Uzbekistan je najľudnatejšou z bývalých sovietskych republík v strednej Ázii. Požiare pripisované zastaranej infraštruktúre či slabému dodržiavaniu bezpečnostných predpisov sú tam pomerne časté, podľa AFP však zďaleka nebývajú takého rozsahu ako tento najnovší.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

„Stále platí moja ponuka - ak vláda ustúpi od svojich zámerov zrušiť alebo oslabiť fungovanie ÚŠP a jeho prokurátorov, vzdám sa funkcie špeciálneho prokurátora," píše na facebooku Daniel Lipšic. „Zachovanie tejto výnimočnej inštitúcie musí byť vždy doležitejšie, ako akákoľvek funkcia. Boj proti organizovanému zločinu a korupcii nie je, a nesmie byť, založený na jednej osobe."

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.