Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Vrak lietadla EgyptAir našli v mori pri Grécku

Vrak lietadla spoločnosti EgyptAir, ktoré dnes skoro ráno na trase z Paríža do Káhiry zmizlo z radaru, našli v mori pri gréckom ostrove Karpathos.

Oznámili to aerolínie a egyptské ministerstvo zahraničných vecí.

Spoločnosť EgyptAir dostala od ministerstva list, podľa ktorého sa na hladine mora našli plávajúce predmety, ktoré sú pravdepodobne časťami vraku nezvestného Airbusu A320, ale tiež dve záchranné vesty a predmety z plastu. Tlačovej agentúre DPA to povedal oficiálny zdroj z leteckej spoločnosti.

Odborníci spolu s gréckymi úradmi pracujú na identifikácii nájdeného materiálu, dodal zdroj.

Na palube dosiaľ nezvestného stroja sa nachádzalo 66 ľudí vrátane členov posádky.

Aerolínie zverejnili meno pilota - bol ním Muhammad Saíd Alí Šakír, ktorý mal nalietaných vyše 6000 hodín, pričom viac ako 2000 z nich práve na lietadlách typu Airbus A320. Druhý pilot mal za sebou 2766 absolvovaných letových hodín, dodali aerolínie.

Medzi pasažiermi sa nachádzalo 30 Egypťanov, 15 francúzskych občanov, dvaja Iračania a po jednom cestujúcom z Británie, Belgicka, Kuvajtu, Saudskej Arábie, Sudánu, Čadu, Portugalska, Alžírska a Kanady, uviedli EgyptAir. Na palube boli tri deti a k posádke patrili traja ochrankári.

Inzercia

Odporúčame

Opozícia neuspela s návrhmi na zmeny v Zákonníku práce

Opozícia neuspela s návrhmi na zmeny v Zákonníku práce

Zrovnoprávnenie príplatku za prácu v nedeľu a mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok na úroveň 25 %, zrušenie minimálnych mzdových nárokov, povinné preškoľovanie vodičov, či úprava výpočtu dovolenky. Takéto zmeny v Zákonníku práce navrhovali opoziční poslanci.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.