Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 19:34

Na srbsko-maďarskú hliadku strieľali neznáme osoby

Policajné veliteľstvo Čongrádsko-čanádskej stolice po stretnutí so srbskými kolegami začalo trestné stíhanie neznámych páchateľov pre podozrenie z trestného činu zneužitia zbrane a streliva.

Spoločná srbsko-maďarská hliadka strážiaca hranice v oblasti obce Mórahalom sa stala terčom streľby neznámych osôb zo srbskej strany. Oznámila to maďarská polícia, podľa ktorej Policajné veliteľstvo Čongrádsko-čanádskej stolice po stretnutí so srbskými kolegami začalo trestné stíhanie neznámych páchateľov pre podozrenie z trestného činu zneužitia zbrane a streliva, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Pri útoku, ku ktorému došlo 21. septembra o 22.30 h pri dočasných hraničných zábranách, padli štyri samostatné výstrely a bolo vystrelených aj niekoľko krátkych dávok. Jedna zo striel tesne minula štvorčlennú hliadku.

Policajtov velenie okamžite stiahlo z línie paľby. K zraneniu osôb nedošlo, píše sa v správe maďarskej polície na stránke police.hu, podľa ktorej išlo o streľbu z automatických zbraní, pričom páchateľmi boli s veľkou pravdepodobnosťou osoby z kruhov gangov prevádzačov nelegálnych migrantov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 11:36

Lívia Vašáková skončila na poste generálnej riaditeľky plánu obnovy. „Bohužiaľ predstavy o tom, ako by mal tento dobre rozbehnutý projekt napredovať, sa líšia od praxe, ktorá doteraz dobre fungovala. Neodchádzam zatrpknutá ani nahnevaná,“ napísala na sociálnej sieti. Odchádza s obavami o to, že pomaly miznú všetky pozitívne faktory.

02. december 2023, 11:08

Na území Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou, snežením a snehovými jazykmi a závejmi. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť v Bratislavskom a Žilinskom kraji, na väčšine územia Trenčianskeho a Trnavského kraja, ako aj v okresoch Spišská Nová Ves, Poprad, Kežmarok a Levoča. Pre okresy Námestovo, Čadca a Kysucké Nové Mesto platí výstraha druhého stupňa. (tasr)

02. december 2023, 08:09

Hostia víkendových diskusných relácií:

  • RTVS Sobotné dialógy: Robert Fico,
  • TA3 V politike: Peter Pellegrini, Kamil Šaško, Karol Galek,
  • RTVS O 5 minút 12: Peter Pellegrini, Michal Šimečka,
  • TV Markíza Na telo: Andrej Danko, Milan Majerský.
02. december 2023, 07:03

Počasie: Prevažne zamračené. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, v severnej polovici územia a na západe sneženie. Popoludní na severe a krajnom západe tvorba snehových jazykov, ojedinele závejov. Lokálne poľadovica. Denná teplota od -3 stupne na Orave do +7 na Zemplíne. Slabý, neskôr miestami severozápadný vietor do 40 km/h. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.