Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 18:27

Švédska polícia vyšetruje požiar v mešite ako podpaľačstvo

Plánuje vypočuť svedkov a preveriť, či sa v oblasti nachádzali bezpečnostné kamery. Dosiaľ nebol nikto zatknutý.

Švédska polícia oznámila, že požiar, ktorý vypukol v pondelok v mešite v meste Eskilstuna, vyšetruje ako podpaľačstvo. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

"Vyšetrovanie požiaru pokračuje. Polícia vypočuje svedkov a preverí, či sa v oblasti nachádzali bezpečnostné kamery," uviedla polícia na svojej webovej stránke.

Požiar vypukol v pondelok okolo obeda v mešite v meste Eskilstuna, ktoré má približne 108-tisíc obyvateľov a nachádza sa 150 kilometrov západne od Štokholmu. Žije tam aj okolo 15-tisíc až 20-tisíc moslimov.

Polícia v súvislosti s požiarom zatiaľ nikoho nezatkla a neinformovala ani o možných podozrivých.

Hovorca mešity Anas Deneche povedal, že jej budova bola takmer úplne zničená a nedalo sa z nej nič zachrániť. Pri požiari sa nikto nezranil.

Pripomenul, že mešita sa už minulý rok stala terčom násilných činov a jeho rodine sa vyhrážali. Dodal však, že je ešte priskoro na závery o príčine požiaru a treba počkať na vyšetrovanie polície.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.