Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 12:43

Viaceré pohraničné ruské obce sú bez prúdu, údajne po dronovom útoku Ukrajiny

Podľa gubernátora Kurskej oblasti zhodil dron výbušninu na rozvodňu elektrickej energie.

Sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou sa v utorok ocitlo bez elektrického prúdu. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Oznámil to tamojší gubernátor Roman Starovoit, píše TASR podľa agentúry AFP.

„Ukrajinský dron zhodil ráno výbušné zariadenie na elektrickú rozvodňu v dedine Snagosť v Korenevskom rajóne. Bez prúdu zostalo sedem obcí," uviedol Starovoit. Dodal, že zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov a k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.

Snagosť je malá dedina ležiaca asi desať kilometrov od ukrajinských hraníc. K útoku došlo štyri dni po tom, čo ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ povedal, že Rusko obnovilo útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru.

AFP pripomína, že od vypuknutia vlaňajšej ruskej invázie na Ukrajinu narastá aj počet prípadov, keď ruské pohraničné oblasti obviňujú ukrajinské sily z útokov na svoju civilnú infraštruktúru vrátane elektrickej siete. Kyjev sa zvyčajne k zodpovednosti za takéto útoky nehlási.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.